ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 2211130
*
nr 221 1130
Pigtittare
H61
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 mars 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 22:14:44
1
200 kr
10/3 15:02:21
2
Vinnande bud
10/3 15:16:30
3
300 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 221 1130
Pigtittare
H61
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 mars 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/3 22:14:44 | 1 | 200 kr |
10/3 15:02:21 | 2 | Vinnande bud |
10/3 15:16:30 | 3 | 300 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53